Nadácia 858 a obchodné centrá na Slovensku - Nadácia 858

Logo nadácie 858
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

PROGRAMY > AKTIVITY > PODPORNÉ AKCIE

NADÁCIA 858 A OC MADARAS SPIŠSKÁ NOVÁ VES

Nadácia 858 v spolupráci s obchodným centrom Madaras v Spišskej Novej Vsi uskutočnila v mesiaci December Mikulášsku akciu. Vidieť šťastné detské úsmevy a tváričky plné očakávania aj vďaka Mikulášovi, Anjelovi no a samozrejme v našom prípade aj šťastnému čertovi bola pre nás oslava úspešného zakončenia roka.

MIKULÁŠA SME SPOJILI ZO SÚŤAŽOU TIPUJ A VYHRAJ

A je to tu!
Nadácia 858  v priestoroch obchodného centra Madaras
oficiálnym žrebovaním ukončila akciu
Auto plné chipsov. Do tejto súťaže sa oficiálne zapojili všetci, ktorí vyplnili a vhodili do pripravenej urny Nadácie 858 hlasovací lístok s čo možno najpresnejším tipom. Samozrejme sme nezabudli ani na našich najmenších a v Detskom svete sme mali pripravené papierové urny s motívom tejto súťaže. To ako to dopadlo môžete sledovať na našom
facebook - profile.

VŠETKO ČO ROBÍM, ROBÍM PRE ĽUDÍ

Všetko čo robím, robím pre ľudí.

Asi takto sa dá čo najkratšie definovať základná myšlienka spoluzakladateľky a správkine Nadácie 858 pani Nicol Lauf.

Hnacím motorom je ukázať ľuďom že to čo tvoria, vyrábajú pre svojich blízkich alebo len tak z dlhej chvíle sa môže stať pre nich aj súčasťou ich podnikateľského života. Videoreportáž TV reduta prináša atmosféru a náladu tejto akcie Nadácie 858.

V piatok 30.10. sme vyžrebovali prvého výhercu DARČEKOVÉHO KOŠA, z akcie KUPUJ A VYHRAJ - každý kto svojim nákupom podporí domácich výrobcov môže raz za mesiac vyhrať darčekový kôš Nadácie 858. Lístky sa presúvajú z mesiaca na mesiac a tak Vaša šanca vyhrať je násobená počas celého roka 2015.

V poradí už druhý darčekový kôš žrebujeme v mesiaci November 28.11. o 17:00 v OC Madaras. Špeciálne darčekový kôš sme pripravili pre KATARÍNU, takže Katky, ktoré nakúpia počas mesiaca November, koncom mesiaca majú možnosť získať darčekový kôš.Tešíme sa na Vás už 14., 25 a 28 Novembra na PREDAJNÝCH A VÝSTAVNÝCH TRHOCH Nadácie 858.

V piatok 30.10 v obchodnom centre Madaras, sme zorganizovali humorné divadelné predstavenie ČARODEJNICA A GAZDINÉ s DIVADLOM TEATRÁLNEJ SKRATKY v réžií Petra Karpinského.

Niet pochýb o tom, že to stálo za to . Ďakujeme a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.


Divadlo teatrálnej skratky (DTS) je voľná skupina amatérskych hercov pod vedením režiséra, scenáristu a herca Petra Karpinského.

SPUSTILI SME SÚŤAŽ TIPUJ A VYHRAJ

PREČO FIAT 500X ?
Magneti Marelli Slovakia spoločnosť postavila v Kechneci závod s celkovou rozlohou 29,000 m2, z ktorej 13,900 m2 tvorí zastavaná plocha. Z toho je jej využitie nasledovné: 11,800 m2 je určených na výrobu, sklady a kancelárske priestory.
V priemyselnom parku Kechnec sú zastúpené dve divízie spoločnosti a tými sú Powertrain a Elektronické systémy.

Nosnými výrobkami, ktoré sa budú vyrábajú v divízii Powertrain sú škrtiace klapky, sacie rozvody a GDI pumpy. V divízii Elektronických systémov sú to prístrojové dosky pre automobily, ktoré sú určené pre hlavných klientov Magneti Marelli Electronic Systems. Zákazníkmi oboch divízií Magneti Marelli v Kechneci sú spoločnosti Volkswagen, Fiat, BMW, PSA, Renault, Hyundai, Chang an, BYD, Porsche, Ferrari a Ford.
V súčasnosti, štruktúra zamestnáva približne 200 zamestnancov, s počiatočným stavom 50 v roku 2008.


PREČO SLOVCHIPS?
Spoločnosť SlovChips vznikla v roku 2008 so zámerom prevziať výrobu Spišských zemiakových lupienkov, ktoré sa vyrábajú od roku 1984. Tím firmy SlovChips tvoria manažéri s dlhoročnými skúsenosťami vo výrobe a distribúcií potravinárskych výrobkov. Chipsy, ktoré sa vyrábajú v SlovChips Smižany sa pod rôznymi značkami exportujú do viacerých krajín v Európe, napríklad: Poľsko, Estónsko, Litva, Maďarsko, Rusko, Nemecko, Francúzsko a Česko.

PODPORNÉ AKCIE PRE ROZVOJ REMESLA A SLOBODNÉHO PODNIKANIA

Verejná zbierka registračné číslo: 805-2014-013229 sa uskutočnila v termíne 11. Apríla 2015 v čase od 9:00 do 18:00 v priestoroch obchodného centra OC Madaras na Mlynskej ulici 39 v Spišskej Novej Vsi.

Počas aprílovej podpornej akcie v obchodnom centre Madaras sa prezentovali svojou výrobou ďalší šikovný tvorcovia. Čakala na Vás háčkovaná tvorba, bylinkové dekoračné mydielka, vankúše, šperkovnice, rezbár s prezentáciou drevených húb, maliar maľujúci krásy nášho okolia Spiš a šikovný výrobca drevených a kožených príveskov a domácich doplnkov.
Verejná zbierka registračné číslo:
805-2014-013229 sa uskutočnila v termíne
14., 20., 21., 22. Marec 2015 v čase od 9:00 do 18:00
v priestoroch obchodného centra OC Madaras
na Mlynskej ulici 39 v Spišskej Novej Vsi.

V mesiaci Marec sa v obchodnom centre OC Madaras v Spišskej Novej Vsi odprezentovali títo šikovní domáci výrobcovia - tvorcovia. Na mieste nám ukázali aj svoje zručnosti vo výrobe kožených náramkov, maľovaných kraslíc a maľovania priamo na ešte nevypálenú keramiku.

VALENTÍN V OBCHODNOM CENTRE

V piatok 13. teho sme pri príležitosti sv. Valentína sviatku zamilovaných na mieste ako sa nachádza eskalátor, pripravili v spolupráci s obchodným centrom zábavný kultúrny program s prezenčným stánkom Nadácie 858.
Valentín v Madarase

Táto podporná Valentínska akcia v spolupráci s obchodným centrom Madaras sa niesla v duchu LÁSKY K SLOVENSKEJ DOMÁCEJ TVORBE.

O programe sme informovali listom ale aj priamo riaditeľov stredných škôl, ktorým sa myšlienka podpory prezentácie Nadácie 858
, OC Madarasom páčila a spoluprácu vo forme propagácie prijali.
Informačné letáky umiestnili
pracovníci stredných škôl na hlavných vchodoch, tak aby sa o tejto myšlienke dozvedelo čo najviac mladých ľudí.

ďakujeme Vám za spoluprácu

Country AS

Možnosť vystúpiť a odprezentovať sa prijala lokálna country skupina Country AS za ktorou nasledovala skvelá dvojka pán Dušan Farkaš a Ján Dračka.
Môžeme Vám s radosťou odporučiť týchto pánov na rôzne vystúpenia.

Nadácia 858 Vám páni srdečne ďakuje.

Dušan Farkaš a Ján Dračka

Prezentačný stánok našej nadácie s vybranými výrobkami a veľkým srdcom stál hneď vedľa a dobrovoľníci stojaci pri ňom informovali okoloidúcich o prebiehajúcej akcií a samotnej myšlienke Nadácie 858. Stred stola symbolicky zdobilo srdce, ktoré vyrobili žiaci strednej priemyselnej školy Drevárskej v Spišskej Novej Vsi. Srdce naplnené symbolickými kľúčmi ,,uzamknutej lásky,, upraví umelec a to sa následne vydraží na následnej akcií obchodného centra Madaras v prospech Nadácie 858.

Podporná akcia pre rozvoj remesla a slobodného podnikania, ktorá za každým prezentuje slovenskú domácu tvorbu odprezentovala aj tentoraz na terajšej akcií ďalších nových tvorcov. Sme radi, že sa postupne rady vystavovateľov rozširujú a Nadácia 858, tak dáva priestor odprezentovať sa čoraz širšiemu spektru domácich výrobcov.

Dôležité je oboznámiť domáceho spotrebiteľa o hlavnej podstate a dôležitosťi nákupu, práve od našich domácich producentov s reálnym vplyvom na našu ekonomiku. Veď stačí len prosté uvedomenie, že ak podporíme kúpou našich domácich producentov, ponúkneme im možnosť uplatnenia sa na trhu práce, čím znížime rady nezamestnaných, zvýšime životnú úroveň a celkovú kúpischopnosť, čím zabezpečíme zdraví kolobeh financií, prospešný v prvom rade pre našu slovenskú ekonomiku.

Nadácia 858 ponúka možnosť spoznať týchto tvorcov osobne a priamo na mieste sa s nimi porozprávať nielen o ich tvorbe, ale aj o ich začiatkoch, postupnom raste a zvyšovaní kvality svojich výrobkov, neustálym sa zlepšovaním a učením sa, ako urobiť svoju tvorbu jedinečnou, vytváraním vlastnej značky a postupne aj vytvorením miesta na trhu práce s pozitívnou odozvou aj v zmysle rastu počtu spokojných zákazníkov.

Veď povedzte si sami, kto iný ako my sami, máme v rukách budúcnosť našej krajiny, každý jeden deň, pri každom našom nákupe. Tak sa rozhodnime správne, nech raz môžeme skonštatovať, že sme priložili ruku k dielu a spoločne budovali prospešnosť našej krajiny.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky