Letný festival Nadácie 858 - Nadácia 858

Logo nadácie 858
Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

PROGRAMY > AKTIVITY

SPIŠ FEST - LETNÝ FESTIVAL

    Nadáciu 858 sa na tejto akcii rozhodli podporiť firmy ako KARLOFF s.r.o. a SLOVCHIPS s.r.o. formou vecných darov. Tie sme zaradili do tomboly kde okrem týchto darov našli výhercovia aj háčkovanú ovečku od slobodnej mamičky Adii. Celkovo túto akciu vnímame ako úspešnú aj z ohlasov ľudí a  radostných poďakovaní za symbolické darčeky.

SYMBOLICKÝ DARČEK

PRVÝCH 500 NÁVŠTEVNÍKOV DARČEK ZADARMO, V TOMBOLE SLOVENSKÉ VÝROBKY OD DOMÁCICH FIRIEM

Podujatie SPIŠ fest 2015 v Madaras parku v meste Spišská Nová Ves je mierené nielen pre rozvoj kultúry ale aj pre rozvoj lokálnych domácich výrobcov s prínosom pre rozmach regiónu.

      Časťou vstupného na SPIŠ fest 2015 symbolickým 1 EUROM podporili návštevníci domácich výrobcov v oblasti remeselnej výroby. Prvých 500 návštevníkov pri úhrade vstupného dostalo SYMBOLICKÝ DARČEK od domáceho výrobcu. SYMBOLICKÝ DARČEK je nový projekt Nadácie 858, ktorý dokáže vytvoriť min. 100 pracovných miest ročne v oblasti domácej remeselnej výroby. Tento projekt v sebe nesie posolstvo vzostupu slovenskej domácej výroby s následnou tvorbou pracovných miest a ich stability na domácom trhu práce..

Do akcie sa zapojili skvelí ľudia, ktorým za spoluprácu a pomoc srdečne ďakujeme. Firma BENESPORT, chránená dielňa ISKRA, POPEČKA, ADIA a ROSE.

     Akciu SPIŠ fest sa rozhodla podporiť miestna firma BENESPORT, ktorá už 20 rokov na Spiši zamestnáva nielen šikovné šičky z nášho regiónu. Firma dodnes vyrába kvalitné športové oblečenie pre pohyb v prírode a aktívne trávenie voľného času pre celú rodinu. Ich názov vychádza z latinského BENE, čo v preklade znamená „DOBRE“, a to je a vždy bude hlavnou myšlienkou smerovania firmy. Ako symbolické darčeky pre Vás zvolili šité obaly na mobilné telefóny z kvalitného materiálu.

Podporujeme spolu Slovensko aj dobrými slovenskými výrobkami značky BENESPORT.

    Ako druhá sa rozhodla pripojiť chránená dielňa ISKRA, ktorá pre Vás vyrába sviečky srdcom už 16 rokov. Majú dlhoročné skúsenosti a ich výrobky sú známe vysokou kvalitou a estetikou prevedenia. Ich krásne sviečky už expedovali pomaly do celej EÚ a už aj do USA. Pre Vás pripravili sviečky rôzneho druhu, ktoré potešia svojím vizuálnym spracovaním Vaše domácnosti.

Chránená dielňa ISKRA Vám praje krásny zážitok pri horení sviečky.

    Tretia osôbka, ktorá prispela svojou ručnou tvorbou je Evka Tomaščíková. Dôchodkyňa, ktorej šikovné ruky a kreatívny um pomáhajú Nadácii 858 od začiatku. Evka je pre nás významný človek. Venuje sa deťom v Detskom svete OC Madaras počas tvorivých dielní, pri tvorivých činnostiach, ktorých je sama autorom aj realizátorom. Jej šikovné ruky predvádzali umenie na nejednej podpornej akcii, ktoré prezentovali naše tradičné domáce remeslo. Evka pre Vás pripravila darčeky detských motívov, ktoré Vaše ratolesti potešia. Každý jeden darček od nej je šitý ručne s láskou a nesie názov POPEČKA.

    Adriana Podolská je ďalšou osôbkou, ktorá sa rozhodla podporiť myšlienku nadácie, nielen výrobou symbolických darčekov. Aďka pre Vás uháčkovala kvetinky a postavičky menom POU. Do tomboly, ktorá Vás na akcii SPIŠ fest čaká uháčkovala ovečky, ktoré na Spiši nemajú páru. Táto mladá kreatívna žena, slobodná mamička, je prínosom aj pre samotnú nadáciu svojimi užitočnými myšlienkami, ktorými pomáha efektívne realizovať činnosti Nadácie 858. Sme radi, že môžeme do Vašej pozornosti dostať jej tvorbu a pomôcť tak prezentovať jedinečnú háčkovanú výrobu s názvom ADIA.

    Do pätice je tu dôchodkyňa menom Rosa Šomšáková. Roska, ktorá si vo svojom živote prešla tŕnistou cestou je príkladom toho, že v živote nikdy nie je neskoro na nový začiatok. Táto šikovná žena, sa rozhodla pre cestu, ktorá nie je jednoduchá. Sama ani netuší ale mnohých už teraz motivuje svojou príkladnou vytrvalosťou. Je nám cťou, že aj jej jedinečné štrikované výrobky budú pre Vás potešením. Jej tvorba nesie názov ROSE – ruža.

     NADÁCIA 858 sa svojou činnosťou podieľa na podpore rôznorodých zoskupení domácich výrobcov od skupín remeselných výrobcov podnikateľov, výrobcov popri materskej dovolenke, invalidov, či ľudí zo znevýhodnených skupín. Samotní výrobcovia vnímajú aktivity Nadácie 858 ako prospešné nielen z pohľadu rozvoju podnikania, finančného prilepšenia ale aj psychického povzbudenia pre postupné začleňovanie sa do spoločenského alebo podnikateľského života.

    Aj tieto a mnohé iné životy denne ovplyvňujeme našim nákupom. Niektoré ovplyvňujeme po stránke tvorby pracovných miest, niektoré pre zmysel života a realizácie v ňom. Niektoré pre potreby uživiť svoju rodinu, či k zachovaniu dedičstva našich rodičov, niektoré pre nádej na lepšiu budúcnosť a silu vytrvať.

FESTIVAL PODPORILI

    Ďakujeme, že spolu podporujeme lepšiu budúcnosť pre nás všetkých.


Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky